Powered by Smartsupp

Zimní Bad Gastein obytňákem

Prodloužený víkend ve sněhu!

V lednu se nám uvolnil víkend. V Česku zima, pršelo, foukalo.. a tak jsme si vymysleli, že pojedeme někam za sněhem. Hledali jsme něco ne moc daleko od Prahy, sjezdovky vhodné pro celou rodinu a také zábavu okolo – sáňkařskou dráhu, bazén, restaurace. A tak jsme vyrazili na prodloužený víkend do Gasteinu.

  • 3 dny celkem (pátek večer až pondělí odpoledne)
  • Nepotřebovali jsme připojení na elektřinu (máme velkou baterku)
  • Spotřeba plynu asi láhev + 1/3 druhé
  • Vodu jsme doplňovat nepotřebovali

Cesta s přenocováním na stellplatzu

Vyrazili jsme až pozdě odpoledne, takže jsme to večer zapíchli na stellplatzu kousek za Lincem. Je to pár minut od sjezdu z dálnice, takže žádné velké zdržení. Na Stellplatzu je připojení k elektrině a vodě za poplatek. Je zde také možnost vyprázdnění chemického WC. Pokud ale nic z toho nepotřebujete a jste soběstační, je to fajn místo na přespání.

Kemp

Na internetu jsem si předem vybrala kemp Bertahof. Je totiž uprostřed celého údolí Gastein, takže ideální výchozí pozice pro všechny aktivity. Ovšem po příjezdu nás kemp úplně ohromil. V hlavní budově najdete recepci s malou společenskou místností, prádelnu a sušárnu, místnost pro mytí nádobí, WC a sprchy. Vše naprosto perfektní, stylové, čisté, vstupy na kartu… Troufnu si říct, že takové sprchy jako v kempu nemá leckdo ani doma 😀 V kempu si můžete na ráno objednat i čerstvé pečivo.

Lyžování

Gastein patří se svými zhruba 197 kilometry sjezdovek, 43 lanovkami a vleky k největšímu a nejpěknějšímu regionu Salcburska a je vhodné především pro rodiny s dětmi. K lanovkám se bez problémů dostanete skibusem, který zastavuje přímo u kempu.

Jaké je v Gasteinu lyžování?

Svou mnohostranností a perfektně propojenou nabídkou potěší nejednoho milovníka zimních sportů. Začátečníci najdou nad Dorfgasteinem a na druhé straně střediska Fulseck im Großarltal mnoho širokých sjezdovek, které jsou ideální na první obloučky. Z vrcholové stanice na Fulsecku si navíc můžete vychutnat nádherný výhled na Großglockner a Dachstein. Přírodní sjezdovky na Graukogel jsou sice dosažitelné pouze z údolí, ale stojí určitě za to si je vyzkoušet. Pro pokročilé lyžaře bude zajímavý také Sportgastein, jedno z nejvýše položených lyžařských středisek celého Ski amadé, kde na Vás čekají lyžařské trasy, svahy s hlubokým sněhem a boulovaté sjezdovky – perfektní podmínky pro všechny nadšence. Lyžařská houpačka od Stubnerkogel k Schlossalm je největší vzájemně propojeným lyžařským střediskem v údolí Gastein a díky své nadmořské výšce ve 2 300 m také velmi jistým na sníh. Freestylisti najdou pěkné snowparky u Stubner- a Kreuzkogel, ve kterých se můžou předvést všichni profíci.

Termální lázně

Pokud nejste vášniví lyžaři nebo hledáte další program po dopolední lyžovačce, v Gasteinu se nudit nebudete. Luxusní wellness si užijete v centru městečka Bad Hofgastein. V termálních lázních Alpentherme si můžete prohřát tělo ve vyhřívaném bazénu s panoramatickým výhledem na okolní hory. Alpentherme jsou opravdu veliké lázně. Najdete tu velké relaxační bazény, venkovní bazény, tobogány a bazénky pro malé děti. Součástí je i saunový svět.

https://www.alpentherme.com/en

Sáňkařské dráhy

Aeroplanperfektní jízda!
3,3 km dlouhá sáňkařská dráha, na kterou se dostanete lanovkou Schlossalmbahn. Z lanovky je to ještě kousek pěšky do kopce po straně sjezdovky. Sáňkařská dráha začíná u chaty Aeroplanstadl. Je to typická rakouská horská chata s občerstvením na sjezdovce. Takže gulášovka, kynutý knedlík s vanilkovým pudinkem, nějaký drink.. a můžete vyrazit 🙂 Dráha končí na okraji Bad Hofgasteinu takže zpět k lanovce je to 10-15 minut chůze. Ale dá se to v pohodě zvládnout. Naše 4letá Eli to zvládla několikrát 🙂

Možná se vám budou hodit lyžařské brýle – obzvláště pokud trochu sněží. Na dráze to pěkně sviští a když vám sněží přímo do očí..není to úplně ono 😀

Bellevue Alm – romantika a zážitek!
2,5 km dlouhá dráha se nachází v městečku Bad Gastein. Také se na ni kousek projdete, ale na vrchol vás vyveze v jedna z posledních jednosedačkových lanovek v Rakousku. Je to super zážitek. Sáňky si půjčíte nahoře přímo u výstupu z lanovky. Sáňkování ale není jediná zajímavá věc nahoře. Zajděte na něco dobrého do horské chaty Bellevue Alm. Je to jedna z nejznámějších lyžařských chat v Rakousku. Když vstoupíte dovnitř, okamžitě vás naprosto okouzlí. Starověké kmeny stromů, dřevěná prkna, kamenný krb uprostřed. Alpská chata, jak z obrázkové knihy. Útulná atmosféra vás tak pohltí, že se budete muset doslova „vykopnout z křesla“ abyste odsud odešli.

Pokud byste se chystali na tuto dráhu karavanem, zaparkujte dole ve městě. Nahoru k lanovce sice vede cesta, ale s úzkým kamenným tunelem. A tam se dostat nechcete – věřte nám 😀

Každé město v údolí je jiné. Bad Hofgastein je více rakouské městečko. Kromě lázní tu bývá v zimě i lední kluziště, takže si můžete zajít i zabruslit. Na druhé straně Bad Gastein je město zasazené do kopců a skal a připomíná svým stylem Karlovy Vary. Za vidění určitě stojí vodopád Gasteiner Wasserfall který je vlastně přímo dole ve městě 🙂
My jsme za 3 dny pobytu stihli maximum co se dalo, ale věřím že v Gasteinu se dá strávit týden plný zážitků, lyžování a relaxu. Určitě tohle místo vyzkoušíme i v létě. Musí to být nádhera 🙂

I za prodloužený víkend se dá stihnout kopa věcí. Třeba Vás inspirujeme a vyrazíte i vy za zimním dobrodružstvím. A pokud se ptáte „Jaké je to v obytňáku v zimě?“, přečtěte si naše další články.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů